Repliky starožitného nábytku

ReklamaAť už je doba skutečně jakákoliv, starožitné věci a nábytek obzvláště je prostě „in“ kdykoliv. S rozvojem internetu a procesem globalizace je zájem o starý kvalitní nábytek ještě větší, než kdykoliv předtím. A nemusí se jednat jen o investory z Číny – o starožitný nábytek mají zájem i Češi. Mnoho z nás ale nemá peníze na originální kusy z 18.století a tak se často uchylujeme k replikám. A právě o replikách starožitného nábytku bude dnešní článek.

Není replika jako replika

Předně bychom chtěli uvést slovo „replika“ na pravou míru. Rozhodně se nejedná o falsifikáty, nebo snad padělky – nábytek se prodává přímo s tím, že se jedná o repliku a jeho cena je samozřejmě v řádech desetin toho, co by stál originální kus. Nicméně nenechte se zmást – i repliky mohou být zpracovány skutečně kvalitně a od pravých kusů byste je téměř nerozeznali.

Transylvania nábytek

Kde potom repliky koupit? Míst je hned několik – jako první jsme se zaměřili na server transylvania-nabytek.cz. Ten se pyšní tím, že dokáže vyrobit a dodat do 3 měsíců opravdu širokou škálu replikzdobené postele, šatní skříně, ozdobné jídelní stoly a mnoho, mnoho dalšího.

Reklama

Zamecký nábytek

Dalším portálem je kupříkladu zamecky-nabytek.cz. Ten se pyšní tím, že je přímým dovozcem ručně vyráběného nábytku na zakázku. Každý kus je tak svým způsobem originál. Většina sortimentu se dá považovat za luxusní nábytek, čili není divu, že ceny jsou poměrně vysoké. Pestrý je zejména sortiment zámeckých židlí a stolů – ty se dají koupit i v sadách a možné jsou i úpravy na zakázku.

Další možnosti nákupu

Samozřejmě mnoho replik (a leckdy i pravých kusů, o kterých jen majitelé neví, že jsou pravé) lze sehnat na internetu prostřednictvím bazarů a různých inzerátů. Proto doporučujeme průběžně sledovat nabídky třeba na Sbazar apod.