ReklamaMarkýzy na terasu Baumax

Markýzy – doplněk do domácnosti jenž je spíše typický pro jižní státy. Kamkoliv pojedete na dovolenou – ať už je to Řecko, Itálie, Španělsko či Portugalsko, tak vždy na domě najdete markýzy. Pokládáte si otázku proč? Odpověď je víc než prostá – markýzy jsou perfektní sluncobrany. Udržují stín před vaším domem a zároveň ho ochlazují – dům se tak nerozpálí a teploty uvnitř jsou na přijatelných hodnotách.

Myslíte si, že u nás se markýzy nevyužívají? Máte pravdu – ale pouze částečně. Nejsou tak časté jako v jižních státech. Chataři či majitelé domů ale zjistili, že se jedná o velice užitečný doplněk, jenž najde využití i v našich končinách. Pravda. Teploty zde nedosahují takových extrémů jako ve výše zmíněných zemí. Když ale v létě slunko vysvitne tak to stojí za to.

Markýzy na terasu

Nejčastější využití je u teras na chaloupce či u rodinného domku. Markýza poslouží jako skvělý dekorační doplněk a zároveň Vás ochrání před deštěm a v některých případech před nepředvídatelnými srážkami. V současné době se dají venkovní markýzy pořídit kolem 3000 – 5000 kč. Pochopitelně cenu nejvíce ovlivňují rozměry. Klasická markýza s rozměry 3 na 2,5 metru Vás vyjde přibližně na 3500 Kč.

Reklama

Vlastnosti

Máte rádi když věci ladí? Markýzy se prodávají hned v několika barvách a nejrůznějších motivech. Snadno je tak sladíte s barvou Vaší omítky, se střechou či s interiérovým vybavením. Uvažujete-li o koupi v našich končinách, tak rozhodně doporučujeme zakoupit nepromokavé markýzy. V našich končinách je totiž možná častěji využijete proti dešti, než proti slunci. Na pováženou stojí také pohon. Markýza se může rolovat ručně či elektricky. Cenový rozdíl je značný a proto doporučujeme, aby jste si to dobře promysleli.

Markýzy doporučujeme nakupovat pouze u prověřených prodejců, jako je například Baumax. Nevyplatí se ušetřit pár stovek a produkt zakoupit někde na tržnici. V povinné ,,výbavě markýzy´´´, totiž nesmí chybět UV filtr na sluneční záření. Na čem také velice záleží je sklon – kvůli správnému odtoku vody.

Kde markýzy zakoupit

Prakticky všude – na internetu či v kamenných prodejnách. Pozor pouze ale u spolehlivých a zavedených značek a prodejců. My jsme pro Vás prošmejdili internet a zjistili jsme, že Baumax si pro Vás připravil podzimní výprodeje. Mimo spousty zlevněného nábytku se zde nachází také Markýzy. Plánujete-li tedy nakoupit markýzy, tak do Baumaxu se rozhodně vyplatí zajít.

Nelíbí se Vám nic v Baumaxu? Nevadí. Prolistujte si IKEA katalog nábytku – zde si snad určitě vyberete.